İÇERİK YÖNETİMİ | Şehit İsimleri Caddelerde Yaşatılacak
Çorlu Belediyesi, şehitlerin adını taşıyan cadde ve sokaklardaki tabelaları yeniliyor. Özel tasarımıyla dikkat çeken tabelaların üzerinde şehitlerin adları, arka planda ise Türk bayrağı bulunuyor.

 

Çorlu Belediyesi'ne bağlı ekipler özel tasarımlı yeni tabelaları asarken, şehit aileleri de yürütülen çalışmaları yerinde izlediler. Şehit ailelerinin de hazır bulunduğu tabela yenileme çalışmaları esnasında duygulu anlar yaşandı.

 

Tabelaların yenilenmesi işlemine Çorlu İlköğretim Okulu ile General Basri Saran Stadı'nın arasında Omurtak Caddesi'ne önemli bir geçiş noktası olan Şehit Çağatay Şimşek Caddesi'nde başlandı. Şehit Çağatay Şimşek`in annesi Nevriye Şimşek, çok duygulandığını ifade ederek, "Onları anmak için bir şey yapmak, hatırlamak güzel ama geride kalmak çok zor. Onların ismi anıldığı zaman görüyorsunuz ki dayanamıyoruz," diye konuştu.

 

Daha sonra Şehit Pilot Ulaş Türk, Şehit İsmail Güler ve Arman Galata Caddelerinde çalışmalara devam edildi. Çorlu'nun çeşitli yerlerinde şehit ismi verilen 28 cadde ve sokak bulunduğunu belirten belediye ekipleri, diğer tabelaların önümüzdeki günlerde yerine takılacağını belirtiler.


 

Kayıt Ekleme Bilgileri
Kullanıcı Yönetici
Birim Çorlu Belediyesi
Tarih 21.01.2010 16:20:06
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Kullanıcı Yönetici
Birim Çorlu Belediyesi
Tarih 22.01.2010 10:21:05
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 2565

Fotoğraflar
 
Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü
Site Haritası  
Bize Ulaşın  
İletişim  
Web7k 2010,Copyright K7