HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce üç ek gündem maddesinin de meclis gündemine alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediyesi ve diğer tüm kurumlarca Çorlu’da gerçekleştirilen genel çalışmalar hakkında yaptığı aylık sunum ile meclis üyelerini bilgilendirdi.

Kasım ayı olağan meclisinde alınan kararlar şöyle oldu:

- Askı itirazlarının görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Plan ve Bütçe Komisyonu raporu maddeleri Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından okundu ve oylanarak kabul edildi.

- İmar Komisyonu raporu maddeleri Meclis Üyesi Bilgehan Çağlar tarafından okundu ve oylanarak kabul edildi.

- İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliği ile kabul edildi.

- Çorlu Berberler ve Kuaförler Esnaf Ve Sanatkârlar Odasının Yaz-Kış Bahçesi Yapım Yönetmeliği ile ilgili değişiklik taleplerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Silahtarağa Mahallesi’nde yer alan bir parsele ait itiraz dilekçesinin değerlendirilmesi talebi için İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- TOBB ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği ilçemizde yapılacak olan 24 derslikli ilkokul inşaatının %50’sinin Çorlu Belediyesi, TOBB ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın maddi desteğiyle yapılacak olması sebebiyle Çorlu Belediyesi’nce verilecek maddi desteğin gerçekleştirilebilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorlu Belediyesi arasında yapılacak protokol için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Ara komisyonda görüşülen konu oy birliğiyle kabul edildi ve Çorlu Belediyesinin 5 Milyon TL’lik destekte bulunacağı belirtildi.

Oluşturulma Tarihi :  2.11.2022 16:43:43
Okuma Sayısı : 357